Amerykański patent - polska precyzja


F.H.U. Blasting ECO

INFO LINIA:
532 277 474, 503 406 555


SodaBlast System - Nowoczesność i ekologia rodem z Ameryki
- maszyna do oczyszczania powierzchni 


 

Maszyna SodaBlaster została wymyślona na potrzeby renowacji Statuy Woności w latach 80tych dwudziestego wieku. Jej twórca Benny LeCompte (właściciel SodaBlast Systems (MMLJ, Inc. ) postanowił wymyślić szybkie, wydajne i bezpieczne oczyszczanie maszynowe. Zastosowanie sody oczyszczonej w maszynie to wynik wielu prób z różnymi substancjami, które w nalepszy sposób, a zarazem nieinwazyjny, ekologicznie i szybko umozliwiły by prace renowacyjne na różnego rodzaju powierzchniach.

 

 

Maszyna Soda Blaster

- trafionym wynalazkiem w służbie oczyszczania powierzchni

 

Skonstruowana przez LeCompte opatentowana maszyna Soda Blaster potrafiła wyrzucić sodę  w odpowiednich ilościach i z prędkością zbliżoną do prędkości ponaddźwiękowej ( 965 km/h ). Wyrzucona w ten sposób soda eksplodowała w kontakcie z powierzchnią i strącała wszelkie zabrudzenia. Tylko oryginalne, produkowane przez SodaBlast System maszyny Soda Blaster zapewniają wysoką jakość wykonania usługi oczyszczania powierzchni metodą sodowania.

Technologia i zasada działania SodaBlast Systems - oczyszczanie powierzchni sodą

 

W maszynach Soda Blaster powietrze jest wprowadzane w dolnej części zbiornika, przelatuje przez cały zbiornik pobierając czyściwo i wylatuje górą zbiornika do węża. Powietrze wykorzystuje cały zbiornik pobierając czyściwo za pomocą sprężonego powietrza. Maszyny Soda Blaster posiadają układ chłodzący, osuszający i filtrujący, który przygotowuje służące do oczyszczania powietrze według norm zapewniających najwyższą wydajność  i  prędkość oczyszczania. W rezultacie wyrzut czyściwa z maszyny Soda Blaster następuje z predkością   aż 3x większą niż w przypadku tradycyjnej piaskarki. Zastosowanie w technologi sodowania delikatnego ścierniwa w połączeniu z jego aplikacją z bardzo dużą prędkością, pozwala szybko usunąć konieczne do ściągnięcia powłoki czy brud bez szkody dla podłoża.

 

Metodą sodowania usuwa się powłokę z każdej powierzchni bez szkody dla oczyszczanego przedmiotu.

 

Poprzes proces sodowania można czyścić drewno z powłok farby, można ściągać lakier z metalu, można restaurować zabytki i odnowić mnóstwo innych rzeczy w bardzo krótkim czasie.

 

W maszynach Soda Blaster oprócz sody można zastosować również inne tradycyjne ścierniwa takie jak np. piasek, szkło, korund, śrut co wykorzystujemy oferując usługi piaskowania i szkiełkowania. Również w przypadku innych ścierniw maszyny Soda Blaster pracują 3x szybciej niż tradycyjne piaskarki.

 

Zapytaj nas:

Jeśli macie pytanie dotyczące naszej oferty lub naszej działaności
- prosimy o kontakt: